5 ознак, що у вашого кота стрес та як йому допомогти

Коти не переглядають новини та не хвилюватися через фінансову ситуацію в країні. Але це не означає, що вони ніколи не відчувають стресу.

Коти часто можуть адаптуватися до незначних змін: перенесення меблів, тимчасова хвороба члена сім’ї. Але серйозні зміни — переїзд до нового будинку, подорож, поповнення в сім’ї — і вони вже не можуть впоратися із ситуацією.

Якщо у вас виникли побоювання, що ваш кіт перебуває у стресі, варто звернути увагу на такі симптоми:

1️⃣ Уникнення контакту з людиною
Якщо кіт уникає контакту з людиною та ховається від господаря — це перша ознака, що щось не так.
✔️ Вирішення: створення безпечного простору для кота із місцем для схованки. Де ви разом з тим можете перевіряти його стан, поки стресова ситуація не зникне.

2️⃣ Кіт не використовує свій лоток
У такий спосіб кіт хоче звернути увагу на якусь проблему. Часто цією проблемою є нечистий лоток. Улюбленець може зробити це просто перед вами, або на вашому ліжку, щоб ви не пропустили сигналу про його проблему.
✔️ Вирішення: завжди тримайте лоток чистим та слідкуйте, щоб він був достатнього розміру.

3️⃣ Зміна апетиту
Коти також можуть стати перебірливими щодо їжі, відмовлятися від того, що вони їли раніше, а деякі — починають переїдати.
✔️ Вирішення: спробуйте більше гратися зі своїм котом. У такий спосіб у нього можете з’явитися апетити, а рівень його негативних емоцій зменшиться.

4️⃣ Агресивна поведінка
Якщо кіт раптово став дуже агресивним — це серйозна причина задуматися про його стан.
✔️ Вирішення: у такій ситуації можуть допомогти заспокійливі препарати.

5️⃣ Збільшення гучності голосу
Коли коти старіють, чи відчувають дискомфорт — вони часто починають голосніше нявкати. Щоб зрозуміти у чому проблема: у фізичному здоров’ї чи психологічному — прислухайтесь, коли відбуваються зміни у гучності.
✔️ Вирішення: якщо ваш кіт починає голосніше нявкати вночі або рано-вранці, це може бути ознакою стресу.

Старайтесь слідкувати за поведінкою вашого котика, щоб виявити проблему вже з перших її симптомів. І бережіть його від стресу!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *